E-mail gdanskbyjakub.pl
Telefon gdanskbyjakub.pl

Kontakt:

 

 

Gdańsk, Sopot Gdynia, Półwysep Helski

  • zwiedzanie standardowe
  • zwiedzanie aktywne (rowery, kajaki)
  • wycieczki z transportem (Malbork, Muzeum Stutthof, Hel, Kaszuby)
  • gry miejskie
Gdanskbyjaku.pl Facebook
Gdanski wloczega youtube
Gdanskbyjaku.pl instagram
08 stycznia 2020

Tajemnicze miejsca #1 - Ruiny w Postołowie 

Czasem najciekawsze rzeczy trafia się przypadkowo. Szukaliśmy akurat pozostałości po granicy pomiędzy WMG, a Polską sprzed II Wojny Światowej. Nagle objawił nam się wysoki kamienny płot, a pośrodku brama, niczym do jakiegoś zamku... 

Zamek czy pałac?

Teren od strony wsi, otacza zbiornik wodny, zabezpieczony z jednej strony kamiennym murem. Od strony wjazdowej kamienny mur, a od południowej niewysoki nasyp ziemny. Stronę wschodnią obrasta świerkowy około 15 letni lasek. Niestety podczas wycieczki, nie zauważyliśmy na mapie, że jest coś za nim, ale o tym później.

Co to za ruiny w Postołowie

Co tu miało powstać?

Próżno szukać informacji na temat co tu miało być. Wszystkie książki jakie posiadam, nic nie mówią o tym tajemniczym miejscu. Wujek Google też za dużo na ten temat nie ma do powiedzenia. Dwa artykuły i parę zdjęć na forach. Jedynym śladem jest artykuł z 2008 roku. Wedle informacji inwestor chciał tu zbudować hospicjum z krematorium i cmentarzem (przeczytacie o tym tu: link). Jak już wcześniej wspomniałem, na satelicie nie zauważyliśmy, że po wschodniej stronie znajdują się betonowe katakumby (zdjęcia tu: link).

Nie wiem jaka przyszłość czeka ten teren. Nawet w tym stanie, miejsce ma niesamowity potencjał na sesje zdjęciowe, imprezy firmowe, śluby i tym podobne. Dopóki jednak nie znajdzie się inwestor, pozostaje tylko pozwiedzać te miejsce ciekawskim eksploratorom :-).

Co to za ruiny w postołowie

Jak trafić?

Postołowo ruiny