Kontakt:
Gdańsk, Sopot Gdynia, Półwysep Helski
Na koniec to co najważniejsze, czyli ZABAWA. Uczestnicy muszą się bawić i mieć frajdę z tego co robią. Dlatego warto miksować typy zadań, wspierać się aktywnościami fizycznymi, zaklinać zagadkami logicznymi, by cały czas czuć było napięcie i chęć wygranej. Połączenie zabawy i nauki zawsze przynosi dobre skutki i pozostawia wiele w pamięci.
Mam nadzieję, że powyższe argumenty zachęciły Was do wzięcia udziału w grze miejskiej. Jeśli tak, to zajrzyjcie na moje Gdańskie programy poniżej:)
Niezwykle istotną sprawą jest integracja. Uczestnicy podzieleni na grupy muszą współpracować, nawigować, odpowiadać na pytania, a czasem wykonać jakąś aktywność. Zatem w każdej grupie niezbędne są osoby o różnych cechach i umiejętnościach, które razem pozwolą wygrać rywalizację.
Dzisiejsza technologia pozwala nam wybrać wiele sposobów przeprowadzenia gry. można grać na smartfonach (zobacz filmik poniżej), gdzie lokalizacja i internet pozwalają otwierać kolejne pytania, a nad całością panuje mistrz gry. Taka forma na pewno ucieszy młodszych,, gdy po grze mają gotowy kolaż zdjęć na media społecznościowe i świetną pamiątkę. Choć zauważyć można, że dorośli też chętnie wybierają tę formę gier miejskich.
Dla lubiących starą szkołę nic nie zastąpi przypalonej mapy, zagadek ukrytych w butelkach itp. Oczywiście taka forma też ma swoje zalety, a stylizowane postacie na trasie wzmagają emocje!
Ten artykuł stworzyłem aby przekonać Was o tym, że Gry Miejskie to fantastyczny sposób na poznanie Gdańska, ale też integrację i scalenie grupy i to niezależnie czy mówimy tu małych szkrabach czy dorosłych, a nawet tych starszych dorosłych. Poniżej przeczytasz o zaletach gier miejskich oraz czym kierować się wybierając odpowiedni program.
Przede wszystkim taka zabawa to ogrom wiedzy na temat miasta. Grę można upakować zadaniami i informacji o mieście, dzięki czemu nie tylko zobaczymy miasto, ale też poznamy jego historię, kulturę, znane postacie.
Gdy się ma tak wdzięczne miasto (jak dla mnie Gdańsk) wystarczy wybrać tylko odpowiednią tematykę dla grupy. Czy gra dotyczyć będzie bursztynu, PRL’u, Średniowiecznego Portu, czy nierozwiązanej starej zagadki kryminalnej. Unikałbym gier typu Sherlock Holmes, zaginiona Atlantyda. Zazwyczaj takie gry nie mają nic wspólnego z miastem w którym się znajdujecie, przez co nie wykorzystują walorów poznawczych danego miejsca.