E-mail gdanskbyjakub.pl
Telefon gdanskbyjakub.pl

Kontakt:

 

 

Gdańsk, Sopot Gdynia, Półwysep Helski

  • zwiedzanie standardowe
  • zwiedzanie aktywne (rowery, kajaki)
  • wycieczki z transportem (Malbork, Muzeum Stutthof, Hel, Kaszuby)
  • gry miejskie
Gdanskbyjaku.pl Facebook
Gdanski wloczega youtube
Gdanskbyjaku.pl instagram

Poznawaj i się baw

Na koniec to co najważniejsze, czyli ZABAWA. Uczestnicy muszą się bawić i mieć frajdę z tego co robią. Dlatego warto miksować typy zadań, wspierać się aktywnościami fizycznymi, zaklinać zagadkami logicznymi, by cały czas czuć było napięcie i chęć wygranej. Połączenie zabawy i nauki zawsze przynosi dobre skutki i pozostawia wiele w pamięci.

 

Mam nadzieję, że powyższe argumenty zachęciły Was do wzięcia udziału w grze miejskiej.  Jeśli tak, to zajrzyjcie na moje Gdańskie programy poniżej:)

 

Gra miejska Gdańsk 

Poznaj Gdańsk - Smartfonowa Gra Miejska

Tajemnice Średniowiecznego portu

Integracja

Niezwykle istotną sprawą jest integracja. Uczestnicy podzieleni na grupy muszą współpracować, nawigować, odpowiadać na pytania, a czasem wykonać jakąś aktywność.  Zatem w każdej grupie niezbędne są osoby o różnych cechach i umiejętnościach, które razem pozwolą wygrać rywalizację.

gra miejska gdańsk

Rodzaj i forma gry miejskiej

Dzisiejsza technologia pozwala nam wybrać wiele sposobów  przeprowadzenia gry. można grać na smartfonach (zobacz filmik poniżej), gdzie lokalizacja i internet pozwalają otwierać kolejne pytania, a nad całością panuje mistrz gry. Taka forma na pewno ucieszy młodszych,, gdy po grze mają gotowy kolaż zdjęć na media społecznościowe i świetną pamiątkę. Choć zauważyć można, że dorośli też chętnie wybierają tę formę gier miejskich.

Dla lubiących starą szkołę nic nie zastąpi przypalonej mapy, zagadek ukrytych w butelkach itp. Oczywiście taka forma też ma swoje zalety, a stylizowane postacie na trasie wzmagają emocje!

gra miejska gdańsk

Gra miejska Gdańsk
22 stycznia 2021

Gry miejskie - idealna sposób na poznanie miasta

Ten artykuł stworzyłem aby przekonać Was o tym, że Gry Miejskie to fantastyczny sposób na poznanie Gdańska, ale też integrację i scalenie grupy i to niezależnie czy mówimy tu małych szkrabach czy dorosłych, a nawet tych starszych dorosłych. Poniżej przeczytasz o zaletach gier miejskich oraz czym kierować się wybierając odpowiedni program.

 

Wartość poznawcza

Przede wszystkim taka zabawa to ogrom wiedzy na temat miasta. Grę można upakować zadaniami i informacji o mieście, dzięki czemu nie tylko zobaczymy miasto, ale też poznamy jego historię, kulturę, znane postacie. 

gra miejska gdańsk

Gdy się ma tak wdzięczne miasto (jak dla mnie Gdańsk) wystarczy wybrać tylko odpowiednią tematykę dla grupy. Czy gra dotyczyć będzie bursztynu, PRL’u, Średniowiecznego Portu, czy nierozwiązanej starej zagadki kryminalnej. Unikałbym gier typu Sherlock Holmes, zaginiona Atlantyda. Zazwyczaj takie gry nie mają nic wspólnego z miastem w którym się znajdujecie, przez co nie wykorzystują walorów poznawczych danego miejsca.